Smotra dječjega kajkavskoga pjesništva „Dragutin Domjanić“

Učitelj Hrvatskoga jezika Mario Šimudvarac sudjelovao je u subotu 21. listopada 2017. godine na 37. Smotri dječjega kajkavskoga pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Svetom Ivanu Zelini.

U Gradskoj vijećnici grada Svetog Ivana Zeline u 9 sati održana je komemoracija dr. sc. Joži Skoku na kojoj su govorili dr. sc. Božica Pažur i dr. sc. Ivo Kalinski. Zatim je predstavljena zbirka ovogodišnje Smotre pod naslovom „Da je meni drevo biti“ u kojoj je izabrano i objavljeno 78 (od ukupno 523) pjesničkih radova na kajkavskom narječju učenika osnovnih škola. Knjižničarka iz Osnovne škole Donja Stubica Danica Pelko predstavila je kao primjer dobre prakse „Mali kajkavski rječnik stubičkoga kraja“.

Među radovima u zbirci Smotre tiskana je i pjesma „Črna nuoč“ naše bivše učenice 8. razreda Anamarije Hanžek te je pjesma među trideset pjesama također odabrana za izvođenje u 10 sati u Pučkom otvorenom učilištu Sveti Ivan Zelina na recitalu najboljih pjesama koje su pristigle na ovogodišnji natječaj. Voditelji su bili Verica Havoić i Mario Šimudvarac. Žao nam je što od trideset odabranih pjesama za javno izvođenje jedino belečka pjesma „Črna nuoč“ Anamarije Hanžek nije izvedena zbog službenog odsustva autorice. Čestitamo autorici i njezinim mentorima na uspjehu!

Nakon uručenja nagrada i priznanja najuspješnijim učenicima i voditeljima prikazan je animiran film „Kralj i ptica“ Paula Grimaulta prema djelu Hansa Christana Andersena. U maloj galeriji Pučkog otvorenog učilišta Sveti Ivan Zelina mogla se pogledati izložba dječjih likovnih radova i ilustracija pjesama koje su objavljene u zbirci „Da je meni drevo biti“, a u Galeriji „Kraluš” prigodno je postavljena izložba slika „Vrijeme anđela” akademske slikarice Edit Glavurtić.

objavio: Irena Buđa   datum: 22. 10. 2017.