Županijsko natjecanje učenika VIII.r. osnovnih škola KZŽ iz njemačkog jezika

Jučer  (4.3.2013.) je OŠ Belec  bila škola domaćin Županijskom natjecanju učenika VIII.r. osnovnih škola KZŽ iz njemačkog jezika.

Predloženike za ovo natjecanje poslale su 23 osnovne škole iz KZŽ i prijavile ukupno 79 učenika.

Županijsko povjerenstvo je OŠ Belec pregledalo sve pristigle prijave i rezultate školskih natjecanja i odlučilo da županijskom natjecanju 4.3.2013. g. pristupi 18 najuspješnijih učenika iz 12 škola KZŽ.

Tako se jučer u belečkoj školi okupilo 18 učenika vrsnih poznavatelja njemačkog jezika u pratnji svojih učitelja mentora, a među njima i 2 učenice OŠ Belec – Martina Mikulčić i Sandra Petreković, ponos OŠ Belec.

Uz kraći kulturno – umjetnički program dobrodošlice koji su pripremili učenici OŠ Belec (s kojim smo uspješno smanjili prisutan stres kod natjecatelja), pristupilo se provedbi natjecanja. Postignuti su sljedeći rezultati:

1. mjesto – TIMON SPIEGL iz OŠ Ljudevita Gaja Krapina ( 93% )
  2. mjesto – JOSIP KANTOLIĆ iz OŠ Krapinske Toplice (83%)
  3. mjesto – FILIP VORIH  iz OŠ Sveti Križ Začretje  (81%)

Čestitke najuspješnijima sa željom da prvoplasirani učenik bude predstavnik naše Županije na državnom natjecanju, a posebno hvala natjecateljicama OŠ Belec, što su na županijskoj razini, uspješno zastupale našu školu.

Škola domaćin se pobrinula se vrijedne knjižne nagrade za ova 3 najuspješnija učenika, a svi ostali učenici i mentori su također dobili prigodne poklone. Svim prisutnima poklonili smo prelijepu nagradu -  zajednički posjet belečkom baroknom biseru, crkvi Majke Božje Snježne.

Sigurni smo da je svim natjecateljima i mentorima, Belec ostao u lijepoj uspomeni što su na odlasku kućama pokazali izrazima svojih zadovoljnih lica i velikim pljeskom za domaćine.

Slike pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Janja Hitrec-Gregorić   datum: 5. 3. 2013.