Ukupno: 419630

RUKSAK PUN KULTURE: LASICA NA TAVANU

U okviru pilot projekta "Ruksak pun kulture kojega su 3. travnja u Novoj Gradiški premijerno prikazali ministrica kulture i ministar prosvjete, 9. svibnja našu školu su posjetili izaslanica Ministarstva kulture Maja Zrnčić i glumice Studia KUBUS koji su nam prikazali edukativnu predstavu "Lasica na tavanu" zasnovanu na motivima La Fonteinove basne.

"Lasica na tavanu", priča je o pohlepi, prijateljstvu i snazi volje, odnosno o tome da sve što doista želite, možete i biti. Vesela i razigrana gospođica Lasica, "dugog i vitkog tijela", zateći će se na tavanu punom najfinijih suhomesnatih proizvoda, a njezina će je vlastita pohlepa natjerati u zamku, u kojoj će, srećom, naučiti daleko više, no što bi-da na tavan nije dospjela-mogla izgubiti. Uz pomoć najneočekivanijeg mogućeg učitelja, gospodina Štakora, naša je gospođa Lasica naučila važne životne lekcije-od onih o važnosti zdrave prehrane i vježbanja, do preko pogubnih posljedica pohlepe do one kako su nam pravi prijatelji oni koji nas ne osuđuju kad "zabrljamo", nego oni koji nam vlastite greške pomognu ispraviti, ne očekujući-što je posebno važno-ništa zauzvrat.

Kroz igrokaz pratilo nas je pjevanje obilježeno duhovitim stihovima koji su nas poticali na odabir zdrave prehrane i važnosti tjelovježbe"(Slijeve strane potok, s desne strane polje, možete li lasice zamisliti bolje:::") ,. I djeca su u jednom momentu postali dio predstave prateći ritmove koji pozivaju na tjelovježbu a koje su nam približile glumice studija KUBUS.

Nakon edukativne predstave djeca su sudjelovala u edukativnoj likovnoj radionici gdje su svoja impresije doživljenom predstavom likovno izrazili.

Priredio: Saša Sabol, knjižničar

objavio: Drago Gradečak   datum: 10. 5. 2013.