Ukupno: 419506

NAŠ MALI PROJEKT – MOJE PRVO PISMO

U petak 13. 12. 2013.g. je čenike 4. razreda OŠ Belec i PŠ Petruševec  posjetio  neobičan gost Hrvatske pošte pod imenom Marko Markica.

Tako je dvosat hrvatskog jezika na kojem su učenici, uz Marka Markicu, učili pisati svoje prvo pismo postao vrlo zanimljiv i poučan. Učenici su na zabavan način naučili  kako pisati pismo, poštujući uljudbena pravila i formu pisanja. Osim svog prvog pisma, prisjetili su se i kako oblikovati poruku koja se upućuje kao razglednica i čestitka.

Pisma i čestitke koje su učenici napisali  poslat će se putem Hrvatske pošte svojim roditeljima i prijateljima tako što će ih ubaciti u poštanski sandučić. Napisane razglednice je Marko Markica ponio u različita  mjesta i gradove Republike Hrvatske kako bi ih od tamo uputio na školske adrese učenika 4.r.

Po primitku te pošiljke, učenici će moći dalje provoditi svoj projekt  - istraživati iz kojeg  je mjesta poslana pošiljka, po čemu je poznato to mjesto, što predstavlja poštanska markica na pošiljci (biljke , životinje, osobe), zbrajati vrijednosti markica na pošiljkama, crtati i slikati motive s  markica i nizom različitih aktivnosti, mnogo toga naučiti.

Hrvatska pošta je svakom učeniku poklonila prigodne memory kartice u obliku zanimljivih markica te uživaju  u poučnoj veseloj zajedničkoj igri.OŠ Belec je pripala vrijedna  knjiga o poštanskim markicama i prvi filatelistički pribor u kojem se može naći sve što treba (album za marke, pincetu, povećalo i upute) da se otisnemo u filatelističke vode i počnemo sastavljati vlastitu zbirku poštanskih maraka.

Zahvaljujemo na suradnji i poklonima i vjerujemo kako će u OŠ Belec uskoro započeti s radom i prvi filatelistički klub jer svaka poštanska markica priča svoju čudesnu  poučnu priču.  Putujući čudesnim svijetom hrvatskih poštanskih maraka, možemo na zabavan način upoznati našu zemlju, njene prirodne ljepote, zanimljive biljke i životinje, kao i mnoge važne kulturne, povijesne i sportske događaje.

Suradnja će se i dalje nastaviti, zahvaljujući velikom entuzijastu Fialtelističkog kluba Zaboky iz Zaboka, g.Ivanu Draškoviću.

objavio: Drago Gradečak   datum: 30. 1. 2014.