Ukupno: 419524

Dan otvorenih vrata Osnovne škole Belec

U ponedjeljak 26. svibnja Osnovna škola Belec proslavila je Dan škole uz tradicionalan Dan otvorenih vrata i završnu školsku priredbu.

Dan otvorenih vrata započeo je u 15 sati kada su svi zainteresirani mogli razgledati izložbe postignuća belečkih školaraca, kao i učenika područne škole iz Petruševca, u raznim školskim i izvanškolskim aktivnostima, a nastavio se školskom priredbom u čast Dana škole i skorog kraja školske godine.

Školsku priredbu je kratkim pozdravnim govorom otvorila ravnateljice škole gospođa Verica Havoić uz poseban pozdrav svim prisutnim bivšim djelatnicima škole, a prisutnima se kratkim govorom obratio i gradonačelnik grada Zlatara gospodin Stanko Majdak.  Belečki učenici su zatim pokazali sva svoja pjevačka, plesačka, glazbena, glumačka i recitatorska umijeća, a na priredbi su sudjelovali i polaznici male škole koji su igrom i pjesmom najavili svoj skori dolazak u školske klupe.

Nakon školske priredbe učenici osmog razreda su se na dirljiv način oprostili od osnovnoškolskih klupa u kojima su proveli najljepše godine svoga života te se posebno zahvalili svojim razrednicama Ljerki Belak, Bojani Bilosnić te Petri Špac kao i svim ostalim učiteljima, stručnim suradnicima i djelatnicima škole koji su ih pratili tijekom zadnjih osam godina uz misao velikoga Johanna Wolfganga von Goethea kako "najveći čovjek uvijek ostaje dijete".

objavio: Drago Gradečak   datum: 29. 5. 2014.