TU V BELCU SME DOMA

U sklopu Dana kajkavske riječi Zlatar, u Belcu se je u nedjelju 21. rujna po četvrti puta zaredom održala manifestacija pod nazivom Tu v Belcu sme doma. Glavni cilj ove manifestacije je, prije svega, njegovanje i očuvanje bogate kulturne baštine belečkoga kraja te poticanje uključivanja svih mještana u razna događanja čiji je glavni organizator Osnovna škola Belec.

Ove godine su mještani Belca, ali i njihovi brojni gosti, mogli uživati u brojnim kulturno-umjetničkim, sportskim, ali i zabavnim programima koji su započeli već od jutra i trajali do kasno u noć. Program je započeo jutarnjom laganom šetnjom do planinarske kuće Belecgrad, a nastavio se predstavljanjem brojnih belečkih udruga i OPG-ova. Nakon Svete mise u Župnoj crkvi Sv. Marije Snježne u Belcu uslijedilo je predstavljanje projekta Naš biskup Marko u čast pokojnog msgr. Marka Culeja, belečkoga đaka i prvog varaždinskog biskupa.

Za kulturno-umjetnički program bili su zaduženi domaćini - KUD Belec i belečke mažoretkinje sa svojim gostima, a vrhunac tog programa bio je koncert barokne glazbe u kojem su nas svojim glazbenim umijećem zadivili Laura Vadjon na baroknoj violini i Igor Davidovics na lutnji.

Sportski dio programa bio je rezerviran za nogometnu utakmicu limača NK Mladost Belec - NK Dinamo Zagreb. Ugledni zagrebački gosti su, unatoč žustrom navijanju belečkih mažoretkinja i školaraca, pobijedili rezultatom 4:0.

Prava poslastica za kraj ovogodišnje manifestacije bilo je predstavljanja zbirke igrokaza za djecu IgroKAJ učiteljice OŠ Belec gđe. Mirjane Bobinec. Knjigu su brojnim uglednim gostima kao i mnogobrojnim zaljubljenicima u dramsku umjetnost i književnost predstavile naša poznata spisateljica za djecu i urednica časopisa Modra lasta gđa. Željka Horvat-Vukelja, ravnateljica OŠ Belec gđa. Verica Havoić, zatim naša poznata dramska umjetnica gđa. Barbara Rocco te naravno autorica knjige gđa. Mirjana Bobinec. Ovim putem želimo još jednom najiskrenije čestitati našoj dragoj učiteljici Mirjani na izdavanju njezine prve knjige.

Također, za vrijeme trajanja manifestacije Tu v Belcu sme doma mogla se razgledati i međunarodna filatelistička izložbe mladih FISUMLA 2014 - BELEC.

Noć je u Belcu završila uz narodno veselje i zabavu u vatrogasnom domu uz glazbenu pratnju Ansambla Zagorje!

objavio: Janja Hitrec-Gregorić   datum: 30. 9. 2014.