Maškare u OŠ Belec i PŠ Petruševec

Radost pokladnog utorka dotakla je OŠ Belec i PŠ Petruševec. Bilo je tu gusara, kauboja, princeza i hodajućih kostura.

U utorak, 9. veljače 2016. godine, povodom Valentinova i fašnika održali su se u našoj školi tradicionalni maskenbal i Ples srca u organizaciji ravnateljice Verice Havoić. Učenici su se kreativno maskirali i plesali su u holu naše škole. Ovogodišnji program bio je popraćen recitacijom pjesme Ljubav Zvonimira Baloga u interpretaciji naše učenice Marijane Culej te prigodnim ljubavnim i fašničkim pjesmama našega školskog zbora. Učiteljski je žiri odabrao tri najbolje maske. Treće mjesto osvojila je Barbara Jaklić kao Pikachu, drugo mjesto osvojio je Tomislav Delija u zanimljivoj maski djevojke iz 70-ih godina, a prvo mjesto osvojio je Paulo Hunjak kao gusar. Nagrada za najbolju učiteljsku masku pripala je učiteljici matematike Anamariji Gmaz koja se izvrsno maskirala u crnokosu Kineskinju, a nagrada za najbolju skupnu masku pripala je učenicima 6. razreda koji su se maskirali u gradske bandite. Također, učenici su se natjecali za ovogodišnju, čokoladnu tortu u Plesu srca. Pobjednici Plesa srca bili su Lorena Miković i Filip Kljak. Učitelji i učenici plesali su uz prigodnu glazbu te su se dobro zabavili.

Učenici, učiteljice i pomoćno osoblje PŠ Petruševec pokazali su da je maškarani dan najveseliji dan u godini. Učenicima je ovo bilo nešto novo, neobično. Najprije nastava pod maskama, a zatim su se učenici i učiteljice uputili u maškaranu povorku po mjestu. Uz pjesmu i ples unosili smo radost i veselje u domove naših mještana uz nadu da će se ovakva tradicionalna školska manifestacija održati i iduće školske godine.

Na povratku u školu zasladili smo se finim krafnama koje nam je spremila naša teta kuharica.

Učiteljice i učitelji OŠ Belec i PŠ Petruševec

objavio: Irena Buđa   datum: 12. 2. 2016.