Demokratsko građanstvo

Fabulous Dubrovnik

Dan Europe, Europe Day

Učenici od petog do osmog razreda obilježili su Europski tjedan i Dan Europe malim projektima u svojim učionicama. Projekt je trajao dva tjedna u tijeku kojih su svi učenici napisali što misle o vlastitom položaju u Europi i odnosu Hrvatske i Europe. Učenici su svojim domišljatim i kreativnim odgovorima pokazali da se osjećaju građanima Europe isto kao i građanima Republike Hrvatske, a prije svega ponosnim stanovnicima našeg malog Belca. Posebno su iznenadili učenici petog razreda kao najmlađi u velikoj smjeni zrelošću svojih promišljanja. Na primjer, naš Bruno iz petog razreda napisao je da je on građanin Europe koji odrasta u Hrvatskoj, u Belcu.

Učenici osmog razreda svoje misli i ideje izrazili su na engleskom jeziku, a učenici sedmog razreda su se služili i hrvatskim i engleskim jezikom. Voditeljica tog malog projekta koji nam svima približava život u našoj Europi, mr. sc. Tanja Tomica različitim materijalima zajedno sa učenicima nastojala je da svi prošire svoja znanja i omoguće samima sebi da u budućnosti lakše razlikuju vrijednosti na kojima se temelji i europsko i hrvatsko društvo.

Tjedni jelovnik.docx

« Siječanj 2021 »