Ukupno: 419740
Ovaj mjesec: 1969

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

U utorak, 15. listopada 2013.g. je u OŠ Belec obilježen Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Svečanost je započela u 12 sati u holu naše škole gdje je bila postavljena bogata izložba kruha, krušnih proizvoda, različitog sjemenja, plodova jeseni iz užeg zavičaja i starih alata koji su se koristili u obradi zemlje i pripremi kruha.

Tom prigodom je u školi izveden kratki kulturno-umjetnički program te je svima podaren blagoslov kruha i plodova u prisutnosti belečkog župnika g. Mirka Borjana. Nakon blagoslova uslijedilo je zajedničko slasno blagovanje izloženog.

U prikupljanje spomenutog uključili su se svi učenici naše škole.

Ipak, najaktivniji su bili učenici 2. r. koji su, zajedno sa svojom učiteljicom Šteficom Kovaček, bili posebno pohvaljeni i nagrađeni, a najaktivniji pojedinac bila je učenica 2.r. Lorena Miković koja je nagrađena prigodnom nagradom.

Glavna tema ovogodišnje izložbe je bila LJEŠNJAK što je i bila tema  školskog tima OŠ Belec koji nas je vrlo uspješno zastupao na županijskoj smotri Dani kruha u Loboru, održane narednog dana 16.10.2013.

Na županijskoj smotri u Loboru su OŠ Belec predstavljali učenici: Karolina Mezak, Marijana Culej, Tea Šaka, Patricija Šarkanj i Dominik Hanžek te vjeroučiteljica Nevenka Puklin i učiteljica Štefica Kovaček.

Vezano uz temu lješnjaka, na školskoj i županijskoj smotri, bili su izloženi različiti preparati vezani uz ljekovitost lješnjaka i prehrambeni proizvodi kojima je lješnjak glavni sastojak – glavna jela, napitci, kolači. Osim toga, upoznali smo kemijski sastav lješnjaka, drvo lijeske i različite vrste lješnjaka.

Tako smo izrekli veliko hvala na kruhu i plodovima zemlje.

Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Janja Hitrec-Gregorić   datum: 24. 10. 2013.